Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2022 Cumartesi

CDU Lideri Merz: Elektrikler de kesilebilir

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, Rusya’dan gaz sevkiyatı olmamasını ihtimalinde sonbahar ve kış aylarında ülkede elektrik sorunu da yaşanabileceği konusunda uyardı.

CDU Lideri Merz: Elektrikler de kesilebilir

Merz, “Almanya'da sadece ısınma sorunu değil, elektrik sorunu da yaşanabilir. Bugün için bir sıkıntı olmasa da, sonbahar ve kış aylarında bunun yaşanması kuvvetle muhtemel” dedi. 

Bu nedenle bir kez daha son 3 nükleer santralin de faliyetlerinin sürdürülmesini savunan CDU lideri, "Almanya'daki elektrik üretim kapasitelerini ideolojik nedenlerle kapatmak sorumsuzluk” dedi. 

Bavyera Başbakanı CSU’lu Markus Söder de, "Gaz kesintisi ve elektrik kesintisi olursa, bunun tek sorumlusu federal hükümettir. Almanlar yalnızca ısıtılamayan evlerde oturmakla kalmayıp, aynı zamanda mum yakmak (aydınlatma sorunu) zorunda kalabilir” demişti. 

Dün de Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, doğalgaz fiyatlarının üç katına kadar  çıkabileceği konusunda uyarıda bulunmuş ve "İmkanı olan herkes, her ay bir miktar parayı kenara ayırmaya başlamalı” demişti. Müller, bu birikimi de ayrı bir hesapta yapmalarını tavsiye etmişti. 

Geri Dön 16 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN