Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2022 Cuma

Çalışma Bakanı: Yeni pakette kalıcı ve uzun vadeli çözümler olacak

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, yeni yardım paketinin hazırlandığını söyledi. Bakan Heil, bu pakette kalıcı ve uzun vadeli çözümler getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, geçtiğimiz günlerde ürün fiyatları yüksek kalmaya devam ederse 3.bir yardım paketi geleceğinin sinyalini vermişti. Bakan Heil, Maischberger programında yeni bir yardım hazırlıklarına başlandığını kesin olarak duyurdu. Açıklamasında savaş nedeniyle gıda ve enerji fiyatlarının tırmandığına dikkat çeken Bakan Heil, “Bu yüzden özellikle alt ve orta gelirliler yeni yardımlarla desteklenecek. Ancak bu krizi tamamen çözmemiz mümkün değil” dedi. 

Önceki yardım paketlerinin kısa vadeli çözümlerden ibaret olduğunu itiraf eden Heil, “Bu kez amacımız, halkın mali yüklerine kalıcı ve uzun vadeli çözümler getirmek olacak. Özellikle gıda fiyatları yüksek kalmaya devam edebilir. Artık sosyal bir dengeye ihtiyacımız var. Unutulan gruplar bu kez yardımların odağı olacak” ifadelerini kullandı. 

Bakan Heil yeni yardım paketinde gıdada KDV indirimiyle ilgili bir çalışma olmayacağını ifade ederek, “KDV’yle ilgili bir indirim dar gelirlilerden çok zenginlerin işine yarayacaktır. Bu nedenle böyle bir şey planlanmıyor“ diye konuştu. 

Bakan Heil, 9 avroluk biletin, vergi mükelleflerine yaklaşık 2,5 milyar avroya mal olacağını açıkladı ve “Bu herkes için büyük bir fırsat, yaz aylarında toplu taşıma kullanımının artmasını bekliyorum” dedi.

Geri Dön 27 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN