Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Haziran 2022 Cumartesi

Çalışma Bakanı: İşgücü piyasası istikrarını koruyor

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, "Tüm olumsuzluklara rağmen Alman işgücü piyasası hâlâ istikrarını koruyor" dedi.

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, dün Rheinische Post’a verdiği demeçte, "Almanya’yı yıl sonunda büyük bir şok dalgası bekliyor. Ek ödemeler, 1000 avronun üzerine çıkabilir" demişti. 

Çalışma Bakanı Heil, ARD’de katıldığı yayında ”Tüm olumsuzluklara rağmen iyi haberlerde var. Alman işgücü piyasası hala istikrarını koruyor” dedi.

Heil’ın partisi SPD ve Koalisyon ortağı FDP arasında zor günler yaşanıyor. SPD Başkanı Esken gıda ve enerji fiyatlarındaki artışı vurgulayarak, halka daha fazla yatırım yapılmasını, borç freni uygulamasının ertelenmeye devam etmesini savunuyor. 

FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner ise bunu reddediyor. Lindner, “Borç freni, 2023 yılı için bir pazarlık konusu olamaz” diyor. 

Bakan Heil, zor günlerin emekçiler ve işverenlerle birlikte atlatılacağına inandığını söyleyerek, “Her kriz döneminde olduğu gibi bu kez de sendikalar ve işverenleri bir araya getirerek, çıkarları ortak bir paydada buluşturacağız. Bu zor zamanı birlikte atlatabiliriz” diye konuştu.

Geri Dön 18 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN