Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Çalışma Bakanı: Göçü kolaylaştıracağız

Kalifiye ve eğitimli işçi sıkıntısı yaşayan Alman ekonomisi göçü kolaylaştırmayı tartışıyor. Çalışma Bakanı Hubertus Heil, "Almanya’nın refahı için göçü kolaylaştıracağız" açıklamasında bulundu.

Federal Çalışma Bakanı Heil; Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger ve Ekonomi Bakanı Robert ile birlikte kalifiye işçi açığını kapamak için görüştü. Bu açığı kapatmak için yurt dışından işgücüne ihtiyaç olduğunu, bunun için hızla harekete geçeceklerini ve muhtemelen sonbahar sonuna kadar genel bir çerçeve oluşturacaklarını söyleyen Çalışma Bakanı Heil, işgücü güvencesinin Almanya'da refahı güvence altına almak için belirleyici bir kriter olduğunu belirtti. Heil, “Modern bir göçmenlik yasasıyla, yurt dışından daha fazlı vasıflı işçilerin bize gelmesini de sağlayacağız. Avrupa Birliği ülkeleri dışından nitelikli iş gücünün gelmesi kolaylaştırılacağız. Buna muhtemelen gelecek yılın başında karar verilecek” dedi. 

Bakan Heil, her yıl belirlenecek bir kota temelinde AB ülkesi olmayan ülkelerden her dört kriterden üçünü karşılayan işçiler Almanya'ya gelebileceğini; bu dört kriterin eğitim, Almanca bilgisi, yaş ve meslek tecrübesi olduğunu söyledi.

Heil ayrıca, mesleki ve şirket içi eğitimin güçlendirilmesi için çeşitli düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. 

Reuters'in eriştiği 41 sayfalık “Kalifiye İş Gücü Stratejisi”nde (Fachkräftestrategie) ileri eğitimin artırılması, meslek eğitimi güvencesi, iş ve özel hayatın daha uyumlu hale getirilmesi, emekliliğe esnek geçişler ve daha fazla göç gibi maddeler yer alıyor.

FDP’li Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, meslek belgelerinin tanınmasında kolaylaştırılacağını söyledi ve "Nitelikli işçiler için bir göç ülkesiyiz ve bu noktada bürokratik engelleri azaltmak özellikle önemli" dedi. Heil ayrıca bir eğitim garantisi oluşturacağını ve daha fazla eğitimi güçlendirmek istediğini açıkladı. Federal İstihdam Bürosunun şirket içi eğitimi teşvik edeceği yeterlilik ödeneği gibi planlı araçlara atıfta bulundu.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN