Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2022 Cuma

Çalışanların üçte biri ay sonunu getiremiyor

Son yapılan ankete göre Almanya’da çalışanların üçte biri ay sonunu getiremiyor.

Çalışanların üçte biri ay sonunu getiremiyor

Almanya’da nisan ayı enflasyonu yüzde 7,4 olarak açıklandı. Bu oran ülkede 1981 yılından bu yana görülen en yüksek enflasyon. Indeed iş arama sitesi tarafından yapılan bir ankete göre, artan yaşam maliyetleri nedeniyle, Almanya’da çalışanların üçte biri ay sonunu getiremiyor. Çalışanlar, maaş zammı çağrısı bulunuyor. 

Ankete göre, artan enflasyondan en çok net geliri 2000 avronun altında olan çalışanlar etkilendi. Buna göre, ankete katılanların yüzde 47'si çözüm olarak daha iyi maaşlı bir pozisyona geçmeyi istiyor. Yüzde 55’i ise, iş değiştirmek istemiyor ancak maaş artışı için pazarlığı sürdürmek istiyor. 

Çalışanların yaklaşık yarısı yüzde 6 ila 10 arasında bir maaş zammını makul buluyor. Dörtte biri ise yüzde 10-15 zam istiyor.  Ankete katılanların yüzde 70’i artan enflasyona rağmen maaşlarında bir artış olmadığını söyledi.

Geri Dön 27 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN