Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

Bütçe onaylandı: 139 milyar borç alınacak, 100 milyarı silahlanmaya harcanacak

Koalisyon partileri 139 milyar avroluk yeni borç alınmasını içeren bütçeyi onayladı. Borcun 100 milyar avrosu Alman Ordusu için harcanacak.

Geçen yıl alınan borcun ardından, bu seneki borçlanma Federal Almanya tarihinin en yüksek 2’nci kredi miktarı oldu. Maliye Bakanı Lindner ‘borç freninin’ gelecek yıldan itibaren yeniden düzenli olarak uygulanması gerektiğini söyledi.

Borcun büyük kısmı silahlanmaya harcanacak. Uzun süredir tartışılan Alman Ordusu’nun modernizasyonu ile silah ve teçhizat alımı için 100 milyar avroluk özel fon ayrıldı. Bu fonla birlikte Almanya’nın gayri safi yurt içi hasılasının yüzde 2’sini savunmaya harcamasını öngören NATO hedefine ulaşması bekleniyor.

Sol Parti Grup Başkanı Bartsch ise askeri bütçenin son yıllarda hiç olmadığı kadar arttığına dikkat çekerek "Federal hükûmet asıl artan çocuk yoksulluğuna karşı önlem almaya yatırım yapmalı" ifadelerini kullandı. Sol Parti, büyük borçlanmanın temel çocuk güvenliği (Kindergrundsicherung) ve vatandaşlık parasının (Bürgergeld) borçlanmadan dolayı ertelenecek olmasını eleştirdi.

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN