Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2022 Salı

Bundesbank: Enflasyon 70 yıl sonra ilk kez çift haneli olacak

Alman Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel sonbaharda enflasyonun çift hanelere çıkabileceğini söyledi. Almanya’da çift haneli enflasyon en son 1951’de görülmüştü.

Bundesbank Başkanı Nagel Rheinische Post’a konuştu. Nagel, benzin ve dizel fiyatlarında vergi indirimi ile toplu taşımada 9 avroluk bilet uygulamasının sona ermesiyle birlikte enflasyonun yaklaşık 1 puan artacağını söyledi. Bu da enflasyonun çift hanelere çıkması anlamına geliyor.

Ülkede çift haneli enflasyon en son yüzde 11 ile 1951 yılında yani tam 71 yıl önce görülmüştü. Politik gerilimler nedeniyle enflasyonun beklenenin üstünde seyredeceğini belirten Nagel, “Yani  enflasyon sorunumuz 2023'te de devam edecek. Enerji krizi daha da kötüleşirse, önümüzdeki yıl bir resesyonla karşılaşmamız ihtimaller dahilinde” dedi.

Nagel ayrıca, Avrupa Merkez Bankası’na da faiz oranlarını daha da artırma çağrısında bulundu.

Geri Dön 23 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN