Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Boris Johnson, muhalefet liderine destek verdi

Daily Mail’de yer alan ve isimsiz bir milletvekilinin "İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Angela Rayner bacaklarını açıp kapatarak başbakanı manipüle etmeye çalıştı" iddiasına yer verilen haberi Başbakan Boris Johnson da kınadı.

Hafta sonu İngiliz Daily Mail gazetesinde İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Angela Rayner hakkında iddialar ortaya atıldı. Haberde, muhafazakar milletvekillerinin, Angela Rayner hakkındaki "Parlamentodaki tartışma sırasında bacaklarını açıp kapatarak başbakanı manipüle etmeye çalıştı" iddiasına yer verildi.

Bunun ardından başta muhalefet olmak üzere birçok kesimden habere tepki geldi. Haberin cinsiyetçi ve saldırgan olduğu ifade edildi. Başbakan Boris Johnson da habere tepki göstererek Rayner’a destek açıklamasında bulundu. Sosyal medyada paylaşım yapan Başbakan Johnson, "Angela Rayner’la hemen hemen her siyasi konuda zıt fikirlere sahip olsam da ona bir parlamenter olarak saygı duyuyorum ve isimsiz bir şekilde ona yöneltilen kadın düşmanlığını kınıyorum" dedi.

Rayner, söz konusu haberi kadınların siyasette her gün karşı karşıya kaldığı ‘sapkın bir karalama’ olarak niteledi ve iddiayı reddetti.

Kaynak: https://www.bbc.com/news/uk-politics-61213711

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN