Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

Boris Johnson istifa etti

Geçtiğimiz aylarda ismi çok sayıda skandala karışan ve sayısız defa istifaya çağrılan Boris Johnson, bugün Muhafazakar Parti liderliğinden istifasını duyurdu. Yeni lider seçilince başbakanlık koltuğunu da devredecek.

Boris Johnson istifa etti

Yaptığı basın açıklamasında "Dünyanın en güzel işinden vazgeçecek olduğum için çok üzgünüm" diyen Johnson, Başbakanlık görevini sonbahara kadar devam ettirmeyi planlıyor. 

Geçtiğimiz hafta Muhafazakar Parti Grup Başkanı Chris Pincher hakkında cinsel taciz suçlamaları ortaya atılmıştı. Başbakan Johnson, başta bu suçlamalar hakkında hiçbir şey bilmediğini iddia etmiş, ancak sonradan bu iddiaları 3 sene önce duyduğunu ve Pincher’i buna rağmen terfi ettirdiğini kabul etmişti. Bunun üzerine sağlık ve maliye bakanları dahil olmak üzere 5 bakan ve 53 hükümet görevlisi istifa edince, Johnson da istifasını duyurmak zorunda kaldı.

Muhafazakar Parti’nin yeni liderini belirlemek için partide seçim yapılacak. Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Dışişleri Bakanı Liz Truss, potansiyel lider adayları arasında. 

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN