Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Haziran 2022 Çarşamba

Bir zam da sağlık sigortası primlerine geliyor

Almanya’da önümüzdeki yıl sağlık sigortası primlerine de zam gelecek. Zam oranı henüz açıklanmadı.

Her şey gibi sağlık sigortası primlerine de zam gelecek. 2023 yılı için 17 milyar avroluk açık olacağı tahmin edilirken bu hesaplamaya henüz Ukrayna-Rusya savaşının etkileri dahil edilmemişti. Sağlık Ekonomisi Enstitüsü (IfG) sigortaların açığının 25 milyar avro olduğunu hesapladı. IfG Başkanı Günther Neubauer, BILD’e yaptığı açıklamada "Enflasyon, muayenehanelerin ve kliniklerin giderlerini artırıyor. Öte yandan sonbaharda da gelir düştüğü için açık daha da büyüyecek" diye konuştu.

DAK Sağlık Sigortası Başkanı Andreas Storm ise Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ile Maliye Bakanı Christian Lindner’i eleştirdi. Storm, "Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Federal Maliye Bakanı ile birlikte, şimdi 70 milyon sigortalının yaklaşan prim tsunamisini önlemek isteyip istemediği ve hâlâ nasıl önleyebileceği sorusuna cevap vermeli" dedi.

CDU Sağlık Uzmanı Erwin Rüddel de Bakan Lauterbach’ı eleştirenler arasındaydı. Rüddel, "Prim ödeyenler, Lauterbach’ın herhangi bir reform yapmadığı ve aylardır bir yasal sağlık sigortaları ile ilgili bir yasa sunmadığı gerçeğinin bedelini ödemek zorundalar. Lauterbach, kendini bir pandemi bakanı olarak görüyor. Oysa sağlık bakanı” ifadelerini kullandı.

Almanya Sağlık Sigortalar Birliği (GKV), yaşlı ve hasta bakım sigortasındaki açığın da 7,3 milyar avro olduğunu açıkladı. Korona nedeniyle 4 milyar avro daha fazla masraf çıktığı ve sigortalı prim gelirlerindeki düşüş nedeniyle 3,3 milyar avro ek açık oluştuğu kaydedildi. Bild gazetesi ortalama gelir sahiplerinde yılda 455 ile 537 avro arasında değişen miktarda daha fazla sigorta primi ödeneceğini yazdı.

Geri Dön 15 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN