Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2022 Çarşamba

Berlin’de bir genç Hitler selamı verdi: Yasak olduğunu bilmiyordum

Berlin’de Brandenburger Kapısı yakınlarında 26 yaşındaki bir genç Hitler selamı verdi. Genç, polise "Bunun yasak olduğunu bilmiyordum" savunmasını yaptı.

Polise ihbarda bulunan kişi, bu gencin her sabah Adlon Oteli’nin önünde durup Hitler selamı verdiğini ancak kimsenin tepki vermediğini söyledi. Sonunda adamın fotoğrafını çekip polise ihbar ettiğini söyleyen kişi, "Polis geldiğinde, Hitler selamı veren adamın kişisel bilgilerini almaktan başka bir şey yapmadı” dedi.

Alman Ceza Kanunu’nun 86/a maddesine göre, Hitler selamı vermek (anayasaya aykırı örgütlerin sembollerinin kullanımı) cezai bir suç. Kişi, suça göre, para cezası veya 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir.

Geri Dön 31 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN