Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Eylül 2022 Cumartesi

Berlin Polisi elektrik kesintisine hazırlanıyor

Berlin Polisi olası bir enerji kıtlığında yaşanabilecek en kötü senaryoya, kapsamlı bir elektrik kesintisine hazırlanıyor.

Krizin toplumsal olayları da tetikleyebileceğini söyleyen bir yetkili, BILD'e verdiği demeçte Berlin Emniyeti’nin eylem planı hazırlığında olduğunu ifade etti. 

Başkent polisinin raporlarına göre kriz 3 aşamada gerçekleşebilir:

Birinci seviye hali hazırda yaşanan ‘enflasyon krizi’. Polis, hayat pahalılığıyla birlikte protesto ve gösterilerin daha da artacağını öngörüyor. 

İkinci aşamada ise enerji kıtlığının tırmanması var. Isınmak, sıcak su kullanmak ve yemek pişirmek için sadece belirli saatlerde doğalgaz, elektrik kullanılabilecek. Birçok insan ısınmak için ateşe yönelecek ve yangın olayları da artacak. 

Güvenlik güçlerinin en kötü senaryo olarak gördüğü üçüncü seviyede ise ‘blackout’, yani genel bir elektrik kesintisi yaşanabilir. 

Rapora göre, genel bir kesinti durumunda internet, cep telefonları şebekeleri, bankamatikler çalışmayacak, trenler, tramvaylar hizmet veremeyecek. Polise göre kamusal yaşam durma noktasına gelebilir, yağmalama ve kurumlara yönelik saldırılar gerçekleşebilir.

Geri Dön 17 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN