Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

Benzinde vergi indirimi zenginlere yaradı

Köln Üniversitesi’nden Yoksulluk Araştırmacısı Christoph Butterwegge "Savaş Almanya’da yaşayan herkesi fakirleştirmiyor. Aksine silah ve petrol kartelleri daha da zenginleşti. Benzinde vergi indiriminden en çok zenginler faydalandı" dedi.

Uzmanlara göre, yardım paketleri toplumsal eşitsizliği daha da derinleştiriyor. Köln Üniversitesi’nden Yoksulluk Araştırmacısı Christoph Butterwegge, "Maliye Bakanı ve Ekonomi Bakanı’nın söylediği gibi savaş Almanya’da yaşayan herkesi fakirleştirmiyor. Aksine silah ve petrol kartelleri daha da zenginleşti. Özellikle benzinde vergi indirimininden en çok zenginler faydalandı" dedi.

Butterwegge ayrıca kamusal alanın ticarileştiğine dikkat çekti. Araştırmacı, "9 avroluk bilet dar gelirliler için sosyal bir teselli olarak görünse de vatandaşın, gezi ya da tatil gibi ihtiyaçları için yeterli değil. Bugün çocuğunuzla birlikte bir eğlence parkına gitmek isterseniz, maliyeti en az 50 avro. Devletin yoksullara karşı sorumluluğu kalmadı. Bu artık o kadar normalleşti ki insanlar artık bunu fark etmiyor bile" dedi.

Butterwegge, Hartz IV’ın standart oranlarınını artırılması ve ücretsiz bir yerel ulaşımın desteklenmesi çağrısında bulundu. 

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN