Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2022 Çarşamba

"Benzinde vergi indirimi sonlansın" talebi

Leibniz Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (RWI Essen), benzinde vergi indiriminin sonlanması gerektiğini söyledi. Enstitü, indirimin politik ve ekolojik olarak verimsiz olduğunu savundu.

"Benzinde vergi indirimi sonlansın" talebi

Benzinde vergi indirimi bu ay sonunda bitiyor. Akaryakıt fiyatlarının indirimlerden sonra daha da artması bekleniyor. Leibniz Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (RWI Essen) çalışmalarına göre, benzinde vergi indirimi Fransa gibi ülkelerdeki fiyatlarla kıyaslandığında hedefe ulaşmış görünüyor. Örneğin haziran ayında Fransa’daki fiyatlara göre Almanya’da benzinin litresi 28 sent, süper benzinin litresi ise 31,5 sent daha ucuzdu. Ancak enstitü benzinde vergi indirimlerinin ekolojik ve politik olarak verimsiz olduğuna ve en çok da üst gelir gruplarının işine yaradığına dikkat çekiyor. 

Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü de geçtiğimiz günlerde benzinde vergi indirimlerinin devam etmesinin mantıklı olmadığını bildirmişti. 

Uygulamayla ilgili uzatma çağrıları yok denecek kadar az. ADAC de indirimlerle ilgili talepler yerine petrol şirketlerinin krizden kar etmesini eleştiriyor. ADAC tarafından BILD gazetesine yapılan açıklamada yüksek benzin fiyatları sert eleştirildi ve “Ham petrol ve dolar kuruna göre, benzin şu anda çok pahalı. Petrol şirketleri krizden nemalanıyor. Şu an kâr marjları 5 katından fazla” ifadeleri kullanıldı. 

Geri Dön 10 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN