Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Belli saatlerde sıcak duş alınabilecek!

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Dippoldiswalde kentinde 600 haneli bir konut kooperatifi, evlere belirli saatlerde sıcak su verileceğini söyledi. Hamburg’ta da acil durumlar için benzer bir hazırlık yapılıyor.

Almanya'da Saksonya eyaletinde yer alan Dippoldiswalde şehrinde, artan enerji fiyatları nedeniyle, bir konut kooperatifi sıcak suyu günün belli saatlerinde sadece açma kararı aldı. Şirket 600 kiracısına bugün gönderdiği mektupta, sıcak su temininin azaltılacağını duyurdu. Hafta boyu 600 evde sıcak su sadece sabah 4-8 arası, 11-13 arası olacak. Ayrıca pazartesiden cumaya, yani iş günleri, 17-21 arası ve hafta sonu 16-21 arası sıcak su akacak. 

Hamburg’ta da benzer bir hazırlık yapılıyor. Çevre Senatörü Jens Kerstan, Hamburg’da doğalgaz sıkıntısı yaşanırsa, evlere gidecek sıcak su miktarının kısıtlanacağını bildirdi. Kerstan Welt am Sonntag’a verdiği demeçte, "Olası bir doğalgaz kıtlığında, Hamburg’da sıcak su yalnızca günün belirli saatlerinde acil bir durumda kullanılabilir. Bölgesel ısıtma ağında da maksimum oda sıcaklıkları genel olarak düşürülebilir. Gaz kıtlığı durumunda Hamburg'un her yerinde haneler ve şirketler arasında ayrım yapmak mümkün değil” dedi.

Yıllık bakım 11 Temmuz’da başlıyor, kritik tarih 21 Temmuz

Kuzey Akımı’nın 10 gün sürecek yıllık bakım çalışmaları 11 Temmuz’da başlıyor. Rusya’nın bakımdan sonra gaz musluğunu tekrar açmayacağından büyük endişe ediliyor.

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ‘Kuzey Akımı’ üzerinden Rus gazı sevkiyatının tamamen kesilmesinden endişe ettiğini geçen hafta belirtmişti.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN