Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2022 Çarşamba

Belediyeler krize hazırlanıyor

Almanya’da doğalgaz krizi kapıda. Alman Şehirler Birliği ise kışın yaşanabilecek olası bir doğalgaz kıtlığına karşı acil eylem planı hazırlamaya başladı.

Birlik Genel Müdür Yardımcısı Verena Göppert, Alman Basın Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Göppert, “Bu kış hiç kimsenin evinde soğuktan etkilenmesine izin vermeyeceğiz. Ancak tasarruf için de kısa vadeli önlemleri değerlendiriyoruz. Bunlar arasında şehirlerdeki aydınlatmanın azaltılması, kamu binalarında sıcak su kesintileri, klimaların derecelerinin yeniden ayarlanması gibi önlemler var” dedi. 

Sosyal Dernek VdK Başkanı Verena Bentele ise, kiracıların mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Neue Osnabrücker Zeitung’a konuşan Bentele, “Fahiş enerji fiyatları göz önüne alındığında hiçbir kiracı yakıt masraflarını ödeyemediği için evinden olmamalı. Devlet bir an önce halka yasal güvenceler sunmalıdır.”dedi.

Alman Sosyal Birliği’nden (SoVD) yapılan açıklamada ise ”Öncelikli hedef, insanları halka açık ısınma salonlarına mecbur bırakmadan, kışı kendi evlerinde güven içerisinde geçirmesini sağlamak olmalı” dedi.

Alman Şehirler Birliği Başkanı Helmut Dedy, devletin enerji krizinde tüm tarafları koruması gerektiğini vurguladı. Dedy, "Federal hükümet, belediyeye enerji tedarik eden şirketleri de hesaba katmalı. Fiyat artışları müşterilere ağır gelse bile, zamların bir an önce yansıtılması gerekiyor. Şirketler, fiyat artışlarını son tüketiciye aktaramazsa iflas etme noktasına gelecek. Bu durumda arzın güvenliği de tehlikeye girebilir" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 13 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN