Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Nisan 2022 Çarşamba

Bavyera Sağlık Bakanı "Salgın bitmedi" diyerek Paskalya için uyardı

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek koronavirüs salgınının henüz bitmediğinin altını çizdi ve "Herkes Paskalya’yı dört gözle bekliyor olsa da tedbiri elden bırakmamak lazım" dedi.

Koronavirüs salgını iki yıldan uzun süredir dünyanın bir numaralı gündem maddesi olmayı sürdürüyor. Her gün dünyada yüz binlerce yeni vaka ve binlerce koronavirüse bağlı ölüm yaşanıyor. Bavyera’nın CSU’lu Sağlık Bakanı Klaus Holetschek de bu tehlikeye dikkat çekti. Bakan RND’ye konuşarak "Sonbaharda yeni bir dalga yaşamamak için bir plana ihtiyacımız var. Salgın henüz bitmedi, bu yüzden sonbahara hazırlanmaya bugünden başlamak önemli" açıklamasında bulundu. Paskalya tatiline ilişkin de açıklamada bulunan Bakan Holetschek, "Herkes Paskalya’yı dört gözle beklese de tedbiri elden bırakmamak önemli. Maske, mesafe ve hijyen gibi basit koruyucu önlemlere uyulması önemli" çağrısı yaptı.

Baveyra'da 5 günlük karantina süresi uygulaması

Bununla birlikte Bavyera’da karantina süresi 5 güne indirildi. Bu kararla birlikte Bavyera, 1 Mayıs’tan itibaren planlanan beş günlük karantina uygulamasını hayata geçiren ilk eyalet oldu. Bavyera Bakan Holetschek, bugünden itibaren geçerli olmak üzere koronavirüse yakalanmış ancak son 48 saat içinde belirti göstermeyen kişilerin 10 gün yerine 5 gün karantinada kalmalarının yeterli olacağını söyledi. 

Buna göre beş günlük karantina sürecinin ardından yeniden test yaptırmaya gerek yok, karantina otomatik olarak sona erecek. Sağlık personellerinde ise istisna var. Enfekte olan sağlıkçılar, karantina süreçleri bittikten sonra işe başlamadan önce negatif Covid-19 testi sunmak zorunda.

Geri Dön 13 Nisan 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN