Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2022 Perşembe

Bavyera Sağlık Bakanı esrarın yasallaşmasına karşı çıktı

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, Şansölye Olaf Scholz ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ı esrar kullanımının risklerini hafife almakla suçladı.

Almanya’da esrarın yasallaştırılmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, Şansölye Olaf Scholz ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ı esrar kullanımının risklerini hafife almakla suçladı. DPA’ya konuşan Holetschek, “Esrarın yasallaşmasıyla ilgili süreci büyük bir endişeyle izliyorum. Şansölye Scholz ve Sağlık Bakanı Lauterbach, madde kullanımının sonuçlarını ciddiye almıyor. Ancak gerçek şu ki, esrar tüketiminin sağlığa büyük zararları var. Kararlar yeniden gözden geçirilmeli. Sağlık Bakanı gücünü sonbahardaki olası bir korona dalgasını önlemek için kullanmalı” dedi.

Holetschek ayrıca esrarın psikiyatrik sorunlara da sebep olabileceği konusunda uyardı ve "Bağımlılık geliştirme riskine ek olarak, esrar, hafıza, öğrenme ve düşünme becerilerini de olumsuz etkiliyor" dedi. 

Başbakan Scholz ise katıldığı ARD yayınında esrarın ne zaman yasallaşacağının henüz netleşmediğini söyledi.

Geri Dön 07 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN