Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

Bastille Günü’ndeki terör saldırısının davası başladı

Fransa’nın Nice kentinde Bastille Günü kutlamalarına kamyonla dalarak 15’i çocuk 86 kişinin ölümüne sebep olan terör saldırısının davası başladı. Sekiz kişi terör saldırısına yardım etmekle suçlanıyor.

Fransa’nın Nice kentinde 14 Temmuz Bastille Günü kutlamaları, 2016 yılında terör saldırısına uğramıştı. Kamyonla kalabalığın arasına dalan teröristler 15’i çocuk 86 kişiyi öldürmüştü.

Kent merkezinde kutlama yapan kalabalığın arasına giren ve insanların üzerine kamyon süren saldırgan, kamyonla iki kilometre ilerledikten sonra polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Davada beş yıldan müebbete kadar hapis cezasıyla yargılanacak 8 sanık, silah temini, kamyon kiralama, ve saldırı güzergahını belirlemeye yardımcı olmakla suçlanıyor. Sanıklardan üçünün saldırganın yakın arkadaşı olduğu iddia ediliyor. 

Olay, Fransa tarihinin en kanlı terör saldırılarından biri olarak kayıtlara geçmiş, IŞİD olaydan birkaç gün sonra sorumluluğu üstlenmişti. 

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN