Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

Baskı artıyor: Almanya Rus enerjisinin fişini çekebilir mi?

Rusya ile Ukrayna arasında savaş sonrası enerji ihtiyacının önemli kısmı Rusya tarafından karşılanan Almanya’ya ‘fişi çekmesi’ için baskılar artıyor. Peki Almanya fişi çekebilir mi?

Baskı artıyor: Almanya Rus enerjisinin fişini çekebilir mi?

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 50’nci günü geride bırakıyor. Almanya şu anda Avrupa’nın büyük ekonomisine sahip. Ne var ki enerji ihtiyacının çok önemli bir kısmı Rusya tarafından karşılanıyor. Bu nedenle Almanya’ya Rus enerjisinin fişini çekmesi için baskılar artıyor.

Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) de dahil 5 büyük ekonomik düşünce kuruluşu Almanya’nın Rusya’nın enerji arzını ani şekilde kesmesinin önümüzdeki 2 yıl içindeki süreçteki maliyetinin 220 milyar avro olduğunu ifade etti. Zira ülkenin doğal gaz ihtiyacının yüzde 55’i, ham petrol ihtiyacının yüzde 35’i ve kömür ihtiyacının yüzde 45’i Rusya’dan karşılanıyor.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN