Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2022 Salı

Başbakanlık yarışında üçüncü tur: Sunak yine önde

İngiltere’de yeni başbakanı belirlemek için yapılan seçimlerin üçüncü turunda da eski Maliye bakanı Rishi Sunak birinci oldu. Tom Tugendhat ise elendi.

Boris Johnson’ın istifasının ardından, partinin yeni lideri ve ülkenin yeni başbakanı olmak için yarışan Muhafazakar Parti adaylarının sayısı beşe indi. Seçimlerin üçüncü turu dün yapıldı. Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak bu turda da birinci gelirken, adaylardan Tom Tugendhat elendi.

Sunak'ı Penny Mordaunt 82, Liz Kafes 71 ve Kemi Badenoch 58 oyla takip etti.

Adayların Türkiye söylemleri

Bir önceki turda da ikinci sırada gelen Ticaret Bakan Yardımcısı Penny Mordaunt, Brexit döneminde Türkiye ile ilgili iddialarının yeniden gündeme gelmesiyle eleştirilerin hedefi oldu. 2016’da İngiltere’nin AB’den ayrılmasını savunan isimlerden olan bakan, Türkiye’nin AB’ye üye olması durumunda, binlerce Türk’ün İngiltere’ye gelmesini engellemenin tek yolunun bu olduğunu söylemişti. 

Yine bir önceki turda ikinci sırada Liz Truss yer almıştı. Truss da Ruanda ile yapılan düzensiz göçmenleri gönderme gibi bir planın Türkiye ile de yapılabileceğini söylemişti.

Geri Dön 19 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN