Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2022 Cuma

Başbakanlık için son iki aday

İngiltere’de Boris Johnson’un başbakanlıktan istifasının ardından Muhafazakar Parti’de seçimler sürüyor. 8 adaydan geriye yalnızca Rishi Sunak ve Liz Truss kaldı.

Rishi Sunak, görevinden istifa ederek Johnson’ın da istifa etmek zorunda kalmasına yol açan iki bakandan biriydi. Siyasete atılmadan önce yatırım bankacılığı yapan eski Maliye Bakanı, vergi indirimleri konusunda diğer adaylardan çok farklı düşünüyor: Şu anda yüzde 10’a yakın olan enflasyon düşene kadar vergi indirimi yapmayacağını açıkladı. 

Dışişleri Bakanı Liz Truss ise vergi indirimi vadediyor. Muhafazakar Parti’nin 20 yıldır izlediği stratejinin ekonomik büyümeye engel olduğunu savunan Bakan, vergi indiriminin halka nefes aldıracağı ve enflasyonu düşüreceği görüşünde. 

Sunak, şimdiye kadarki turlarda hep en çok oy alan aday olsa da, vergi stratejisi birçok milletvekili tarafından eleştiriliyor. Bu nedenle, son turda Truss’un öne geçmesi de ihtimaller dahilinde. 

Geri Dön 22 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN