Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Başbakanlık adayı sayısı 6’ya düştü

Muhafazakar Parti’nin, hem yeni liderini hem de ülkenin yeni başbakanını seçmek için milletvekilleri arasında yapılan seçimlerin ilk turu tamamlandı. Aday sayısı 8’den 6’ya düştü.

Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, 101 milletvekilinin desteğiyle birinci sırada. Ticaret Bakan Yardımcısı Penny Mordaunt 62 oyla ikinci olurken, Dışişleri Bakanı Liz Truss 50 oyla üçüncü sırada geldi. 2 aday ise elendi, liderlik için yarışan aday sayısı 6’ya düştü.

Sunak, BBC’ye verdiği röportajda, diğer tüm adaylar gibi kendisinin de vergileri azaltmak istediğini ancak bunun sorumlu bir şekilde yapacağını söyledi.

En az oy alanın eleneceği 4 tur daha yapıldıktan sonra, geriye kalan 2 adayın 21 Temmuz’da belli olması bekleniyor. 

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN