Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Başbakanlar Konferansı’nda ‘koronavirüs dalgası’ endişesi

Eyalet Başbakanları ile Başbakan Olaf Scholz, dün Başbakanlar Konferansı’nda bir araya geldi. Uzmanların sonbaharda yeni bir koronavirüs dalgası gelebileceğine ilişkin uyarıları dikkate alındı ve sonbahar için yeni bir eylem planı hazırlanması talep edildi.

Başbakanlar Konferansı’nda ‘koronavirüs dalgası’ endişesi

Zirvede ana gündem maddesi koronavirüs salgınıydı. Salgın birçok boyutuyla ele alındı. Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger okulların yeniden kapatılmasına kati suretle karşı olduklarını, bunun yerine eğitim kurumlarında aşı kampanyaları başlatılması gerektiğini düşündüklerini aktardı.

Başbakanlar Konferansı’nda başkanlık yapan Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst ise sonbaharda yeni bir kapanmaya gidilmemesi için hazırlıkların yapılması gerektiğini savundu. Wüst, bir kapanıp bir açılma yaşamamak için hazırlanılması gerektiğini vurguladı.

Saarland Başbakanı Anke Rehlinger ise Enfeksiyondan Korunma Yasası’na dikkat çekti. Rehlinger, yasanın düzenlemelerinin son anda oldu bittiye getirilmemesini talep etti.

Portekiz’de artan vakalara dikkat çeken Belediyeler Meclisi Başkanı Markus Lewe, "İnsidans değerlerinin zaman artacağını bilmek zor, 3G gibi önlemlere Portekiz’de olduğu gibi her an ihtiyaç duyabiliriz” dedi. 

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sonbahardaki olası bir artış için planlamalarına başladı. Bakanın taslaklarında; yeni bir aşı kampanyası, ilaç desteği, test kuralları ve yeni yasal düzenlemeler var. Mevcut Enfeksiyondan Korunma Yasası 23 Eylül'de sona eriyor. 

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN