Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Başbakan Boris Johnson’a ‘koronavirüs’ cezası

İngiltere’de koronavirüs kısıtlamaları uygulanırken Başbakanlıkta kısıtlamaları ihlal ederek parti düzenleyen Başbakan Boris Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak para cezasına çarptırıldı. Johnson, görevdeyken yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırılan ilk İngiltere Başbakanı oldu.

İngiltere’de sıkı koronavirüs tedbirlerinin uygulandığı dönemde Başbakanlıkta çok sayıda parti düzenlendi. Düzenlenen partilerden sorumlu tutulan Başbakan Boris Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak para cezasına çarptırıldı.

Ülkede ana muhalefet partisi konumundaki İşçi Partisi’nin lideri Keir Starmer, iki siyasetçiyi istifaya çağırdı. Starmer, Johnson ve Sunak’ın defalarca yasaları çiğnediğini ve kamuoyuna yalan söylediğini ifade ederek "İngiltere daha iyisini hak ediyor" açıklamasında bulundu. 

Liberal Demokrat Parti ve İskoçta Ulusal Partisi de Paskalya tatili için parlamentoya verilen araya rağmen olağanüstü toplanma çağrısı yaparak Johnson ile Sunak’ın milletvekillerinin sorularını yanıtlamasını talep etti.

Şu ana kadar Londra Emniyet Müdürlüğü tarafından, verilen 12 partiyle ilgili olarak 50 kişi para cezasına çarptırıldı. Bu sayının ilerleyen günlerde artması bekleniyor. Bununla birlikte Boris Johnson, İngiltere tarihinde görevdeyken yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırılan ilk başbakan olarak tarihe geçti.

Ne olmuştu?

Başbakan Boris Johnson, Başbakanlık Konutu’nda kendi adına düzenlenen doğum günü kutlamasının 10 dakikadan daha kısa sürdüğünü iddia etmişti. Johnson, bu partiyle karantina kurallarını ihlal ettiğini düşünmediğini ileri sürmüştü. Maliye Bakanı Sunak ise hiçbir partiye katılmadığını iddia etmişti.  

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN