Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2022 Cumartesi

Başbakan adayı Liz Truss: Kar etmek şeytani bir şey değil

İngiltere’de başbakanlık için yarışan Dışişleri Bakanı Liz Truss, rekor kâr eden enerji şirketlerini "Kâr etmek şeytani bir şey değil" diyerek savundu.

İngiltere’de Muhafazakar Parti’nin liderliği ve başbakanlık için yarışan adaylardan Dışişleri Bakanı Liz Truss, savaşın yol açtığı enerji krizini fırsat bilip rekor seviyede kar eden enerji devlerini savundu. "Kâr etmek, kirli ve şeytani bir şey değil" ifadelerini kullanan siyasetçi, şirketlerden elde ettikleri kara göre ek vergi almanın Muhafazakar Parti anlayışına ters düştüğünü daha çok İşçi Partisi’nin çizgisinde bir uygulama olduğunu savundu. 

Muhafazakar Parti’nin diğer adayı Rishi Sunak, Maliye Bakanı olduğu dönemde, savaştan aşırı kar eden enerji şirketlerine önümüzdeki yılın nisan ayından itibaren yüzde 25 ek vergi uygulanacağını açıklamıştı. İşçi Partisi bu verginin nisan yerine ocak ayında yürürlüğe girmesini istiyor, Truss ise 2025’e kadar aşırı kar vergisini tamamen kaldırmaktan yana.

Geri Dön 13 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN