Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Haziran 2022 Salı

Bakanlıktan tasarruf kampanyası: Kısa duş, kısık ateşte yemek

Almanya’da yardım paketleri ve vergi indirimlerinin ardından, enerji fiyatlarına karşı mücadele edebilmek için tasarruf planını açıkladı. Bakanlık vatandaşlardan kısa duş, kısık ateşte yemek ve kapalı tencere kapağı talep ediyor.

Bakanlıktan tasarruf kampanyası: Kısa duş, kısık ateşte yemek

Rusya-Ukrayna savaşıyla artan enerji fiyatlarına çözüm arayan federal hükümet bir dizi yardım paketi ve vergi indirimi hayata geçirmişti; ancak Ekonomi ve İklim Bakanı Robert Habeck, asıl çözümün “enerji tasarrufu” olduğunu hep vurgulamıştı. 

Ekonomi ve İklim Bakanlığı “Enerji Tasarrufu Eylem Planı” açıkladı. Afişler, otobüs duraklarında elektronik bilboardlar ve gazetelere reklamlar ile vatandaşlara nelerde tasarruf yapabilecekleri aktarılacak. “Enerji geçişi için 80 milyon hep birlikte” mottosu kullanılacak.

Tasarruf planında vatandaştan ne isteniyor?

Sıcak suyun az tüketilmesi, daha kısa süre duş almak, su tasarrufu sağlayan duş başlığı kullanılması, tasarruflu ampul kullanılması, kısık ateşte yemek pişirilmesi, tencerenin kapağının kapalı tutulması, şirketlerin ve mağazaların klimalarının 2 derece yükseltilmesi çağrısı ve güneş panellerinin kullanılmasının teşvik edilmesi gibi tasarruf tedbirleri var. 

Tren istasyonlarında "Sevgili duş severler, enerji tasarrufu sağlayan bir duş başlığı, sıcak su için kullanılan enerjiden yüzde 30 tasarruf sağlar" sloganlarını göreceğiz. 

Tasarruf tedbirleri, Bakanlık binasında da uygulanacak. Bu kapsamda, Ekonomi Bakanlığı'nda klimaların 26 derecede kullanılacağı ve Bakanlık binalarının artık gece aydınlatılmayacak.

Raporda, ”Enerjiden tasarruf eden herkes, Almanya'nın Rus ithalatına daha az bağımlı hale gelmesine ve iklim için bir şeyler yapılmasına yardımcı olacak" vurgusu yapıldı.

Geri Dön 14 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN