Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Nisan 2022 Salı

Bakanlıklara 700’den fazla memur alınacak

Koalisyon hükûmeti, Merkel dönemine kıyasla kamuda istihdamı artırmak istiyor. Bakanlıklarda çalışmak üzere 700’den fazla memur alınacağı bildirildi.

ARD dergisi Report Mainz’ın araştırmasına göre memur alımının bütçeye maliyeti yılda yaklaşık 60 milyon avro olacak. İstihdam edilecek bazı üst düzey memurların maaşının aylık 15 bin avro civarında olması bekleniyor. Personel talebinin en çok SPD ve Yeşiller partisinden geldiği de öğrenildi. Başbakanlık için 75, Habeck’in başında bulunduğu Ekonomi Bakanlığı için ise 101 yeni personel istendi.

Vergi Mükellefleri Birliği Başkanı Reiner Holznagel hükûmetin personel alımlarını eleştirerek "Açıklanan personel sayısı korkutucu derecede yüksek. Hükûmet önceliklerini belirlemeli ve tutumlu olmalı" dedi. CDU’nun bütçe sözcüsü Christian Haase ise koalisyon hükûmetinin parayla olan ilişkisinin zayıf olduğunu savunarak "Yeni alınacak personelin maaşları ancak borçla finanse edilebilir" dedi.

Geri Dön 26 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN