Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2022 Perşembe

Bakanlıklar enerji tasarrufu yapıyor mu?

Yetkililer, enerji krizine karşı vatandaşı tasarrufa çağırıyor. Kimileri çift kat kazak giymeyi, kimileri daha soğuk suyla duş almayı, kimileri ise evi daha az ısıtmayı teklif etti. Peki bakanlıklarda enerji tasarrufu yapılıyor mu?

BILD gazetesi, bakanlıklardaki enerji kullanımını araştırdı. Yaz aylarında Ekonomi Bakanlığı’na ait iç mekanlarda oda sıcaklığın 26 derece, Dışişleri Bakanlığı’nda 24, Aile Bakanlığı’nda 23, Savunma Bakanlığı’nda ise 22 derece civarında. 

Kış aylarında ise Kalkınma Bakanlığı’ndaki oda sıcaklıklarının 20, Dışişleri Bakanlığı’nda ise 23 derece olacağı bilgisi paylaşıldı.  Aile Bakanlığı’nda ise ısınmayla ilgili bir sınır şu an için yok. 

Elektrik kullanımıyla ilgili konularda da bakanlıklar harekete geçti. Tarım Bakanlığı'nda güvenlik dışı alanlar haricinde bina aydınlatmaları kapatıldı. Çalışma Bakanlığı’nda da geceleri ihtiyaç dışı ışıklar artık açılmıyor. Adalet Bakanlığı’nda ise aydınlatmalar artık sensörlü olarak kullanılıyor. 

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN