Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Eylül 2022 Perşembe

Bakanlar Kurulu toplantısı bitti, yardım paketinin zamanı belli değil

Almanya’da Bakanlar Kurulu toplandı. Toplantının gündeminde üçüncü destek paketi vardı. Toplantının ardından konuşan Başbakan Olaf Scholz, çalışmaların yakında tamamlanacağının sözünü verdi ancak kesin bir tarih vermedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı bitti, yardım paketinin zamanı belli değil

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Brandenburg eyaletinin Meseberg kentinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanı Robert Habeck ve Maliye Bakanı Christian Lindner ile basın toplantısı düzenledi. SPD'li Başbakan Scholz, yeni yardım paketi üzerindeki çalışmalarını yakında tamamlayacaklarının sözünü verdi. Scholz, ayrıca Almanya'nın kışa iyi hazırlanmış olduğunu düşünüyor. Enerji fiyatlarının tavan yapmasını önlemek için de adım atacaklarını vurgulayan Scholz, "Aldığımız tüm kararlar, tam olarak bu amaca, yani bir ülke olarak kışı atlatmamıza yöneliktir" dedi. Rusya-Ukrayna Savaşı ile artan gaz ve elektrik fiyatlarına karşı hane halkı ve şirketler için bir yardım paketi üzerinde çalışmaları yakında tamamlayacaklarını bildiren Scholz, federal hükümetin yardım paketini tam olarak ne zaman sunacağı sorusunu yanıtsız bıraktı.

Lindner: Belirsizliğin azalması için çalışıyoruz

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner de, vatandaşları rahatlatmak için ‘büyük bir paket’ sözü verdi. Lindner yüksek enerji fiyatlarına karşı hane halkının yükünü hafifletmeye yönelik yardım paketinin toplumun tüm kesimlerini hedefleyeceğini ifade etti. Lindner, yüksek enerji fiyatlarının temelleriyle mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Enerji piyasasında belirsizliğin azaltılmasına çalışıyoruz." diye konuştu.

Enerji şirketlerinin yüksek fiyatlar nedeniyle elde ettiği aşırı karlar üzerindeki özel vergi konusunda ise Lindner, "Aşırı kar vergisinin önündeki engeller yüksek" dedi.

Habeck, Scholz'u övdü

Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanı Robert Habeck ise Başbakan Scholz'u Yeşiller Partisi içinden artan eleştirilere karşı savundu ve Başbakan Scholz’u övdü. Habeck, "Tecrübesi, sağduyusu, sakinliği ile bu ülkeyi güvenle yönetiyor ve öyle olduğu için mutluyum" dedi. Habeck, enerji konusunda değişen piyasa yapısı yoluyla fiyatların düşürülmesi, hane halkına kolaylık sağlanması ve yüksek elektrik fiyatlarına karşı vatandaşların yükünü hafifleten bir bütçe oluşturulmasına odaklanacaklarını bildirdi.

CDU: Tam bir hayal kırıklığı

CSU lideri Bavyera Başbakanı Markus Söder, trafik ışığı koalisyonunu dünkü toplantısının tam bir hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Twitter’dan yaptığı paylaşımında Söder, değerli zamanın boşa harcandığını belirtti ve “Ortada yardım paketi yok, nükleer enerjiyi genişletme kararı yok, doğal gaz katkı payının kaldırılması yok. Güzel fotoğraflar iyi siyasetin yerini tutmaz” dedi.

Sol Parti: Katılanlar kendilerini övdü

Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Dietmar Bartsch da, koalisyonu milyonlarca insanın endişelerine ve ihtiyaçlarına cevap vermemekle suçladı. Bartsch, “Somut yardım adımlarına karar vermek yerine, katılanlar kendilerini övdü. Ülkedeki dram göz önüne alındığında bu kabul edilemez”  dedi. Batsch ayrıca Federal Meclis'i önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte enflasyon dalgasından daha fazla rahatlamaya karar vermeye çağırdı.

Geri Dön 01 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN