Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Bakanlar görüş ayrılığına düştü

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, doğalgaz kıtlığına bir de elektrik krizi eklenmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Lindner, "Elektrik üretimizde doğalgaz kullanımına son vermeliyiz" dedi. Ekonomi Bakanı Habeck ise bu durumun elektrik krizine yol açabileceğini savundu.

Doğalgaz krizi nedeniyle elektrik santrallerinde yeniden taş kömürü kullanılmaya başlanacak. Alman Basın Ajansı’nın haberine göre bu santrallerden ilki Aşağı Saksonya’daki Mehrum. Yönetmeliklere göre, gelecek yıl nisan ayının sonuna kadar elektrik santrallerinde yakıt olarak kömür ya da petrol kullanılabilecek. 

Konuya ilişkin Maliye Bakanı Christian Lindner Bild am Sonntag’a konuştu. Lindner, "Doğalgaz kıtlığına bir de elektrik krizinin eklenmesine izin veremeyiz. Elektrik üretiminde doğalgazı kullanımına son vermeliyiz" diye konuştu. Nükleer santrallerin güvenli ve iklim dostu olduğunu söyleyen Lindner, gerekirse 2024 yılına kadar kullanılması gerektiğnii savundu.

Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da daha önce kapatılan linyit kömürlü termik santrallerinden de yeniden faaliyet geçiceği duyuruldu. Konuyla ilgili ek yönetmeliklerin ekim ayı başında yürürlüğe girebileceği belirtildi. Kömürle çalışmaya başlayacak termik santral Mehrum da 2018 yılında yarım milyondan fazla eve yetecek kadar elektrik üretilmişti. 

Ekonomi Bakanı Robert Habeck bir de uyarıda bulundu. Habeck, Lindner’in aksine doğalgaz kullanımının tamamen bırakılması elektrik krizine yol açabilir dedi. Lindner, "Doğalgazın kullanılması gereken, gaz almazlarsa ciddi sorunlar yaşayacak sistemler var. Ne yazık ki arz güvenliğini sağlamak için bilmeniz gereken elektrik sisteminin gerçeği bu" diye konuştu.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN