Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Haziran 2022 Salı

Bakan Lindner: Devletin parası daha mantıklı işlerde kullanılabilir

FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner, elektrikli ve hibrit araçlara verilen satın alma primlerine dikkat çekti ve "Devletin milyarlarca avrosunu daha mantıklı şeyler için kullanabiliriz" dedi.

Maliye Bakanı Christian Lindner, Welt am Sonntag’a verdiği röportajında, devlet teşviklerinin mali yüküne dikkat çekti. FDP’li Bakan, "Yapabilirsem, elektrikli ve hibrit araçlar için ödenen satın alma primlerini iptal etmek istiyorum. Çünkü, yüksek gelirliler de dahil olmak üzere, bu araçları almak isteyen herkese neredeyse 20 bin avroya kadar devlet desteği sağlanıyor. Devletin milyarlarca avrosunu daha mantıklı şeyler için kullanabiliriz” dedi. Lindner, “Enflasyonla mücadele etmek için devlet kredi politikasına son vermelidir” diye uyardı.

Lindner ayrıca yeni binalar için verilen sübvansiyonlardan da bahsetti. Lindner, “Devlet her şeyi finanse edemez” diye konuştu. 

ADAC, Lindner'ın teklifini sert bir şekilde eleştirdi:

Elektrikli araçların teslimat süresi 1 yıla kadar uzayabiliyor. Araç siparişi vermiş bir çok insanı mağdur etmemek için bu hakların güvence altına alınması gerekiyor. Lindner’in önerisi siyasi beklentileri de göz önüne alırsak kabul edilemez.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck'in planlarına göre de hem elektrik hem de benzinle çalışabilen hibrit otomobillere yönelik teşvikler, planlanandan daha önce, 2022'nin sonunda iptal edilecek. Elektrikli otomobiller için verilen primler de zamanla azaltılacak.

Geri Dön 21 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN