Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Bakan Lauterbach: Esrarla ilgili baskıcı yaklaşımlar başarısız oldu

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, esrar ile ilgili baskıcı yaklaşımların başarısız olduğunu söyleyerek "lımlı bir yaklaşımla vatandaşın güvenli ve kaliteli ürünlere yönelmesini istiyoruz" dedi.

Hükümetin gündeminde esrarın yasallaştırılması da var. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, RTL yayınında konuyu değerlendirdi. Bakan Lauterbach, “Esrarla ilgili baskıcı yaklaşımların başarısız olduğu ortada. Almanya’da 4 milyondan fazla yetişkin cannabis kullanıyor. Bazı bölgelerde büyük bir karaborsa ve organize suç örgütleri var. Ilımlı bir yaklaşımla vatandaşın güvenli ve kaliteli ürünlere yönelmesini istiyoruz. Esrarla ilgili  uzun zamandır beklenen adımları atacağız” dedi.

Yasallaştırma sürecinde güvenlik konusuna vurgu yapan Lauterbach, “Bu kapsamda ceza, vergi karayolu trafik kanununlarında düzenlemeler yapılacak. Yasa taslağını, yıl sonuna kadar meclise sunacağız. Gelecek yıl yasama sürecini başlatabiliriz” diye konuştu. 

Esrarın asla bir popüler bir ürün ve yaşam tarzı olarak yansıtılmaması gerektiğini söyleyen Sağlık Bakanı, “Esrar tüketimi gençlerin ve özellikle çocukların hayatını mahvedebilir" dedi. 

SPD, Yeşiller ve FDP, koalisyon anlaşmasında esrar satışının, yetişkinlere, lisanslı mağazalarda eğlence amaçlı, kontrollü olarak satılmasında anlaşılmıştı. 

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN