Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Bahşişler azaldı, Bakan Lauterbach açıklama yaptı

Restoran ve kafelerde çalışan servis elemanları düşen bahşişler nedeniyle şikâyetçi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, vatandaşlara bahşiş verme çağrısı yaptı.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de gastronomi oldu. Restoran ve kafeler normalleşmeyle birlikte yeniden açılsa da servis alanında çalışanlar bahşişlerin düşmesinden yana şikayetçi. Sosyal medya üzerinden konuyu değerlendiren Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, “Gastronomi sektöründe mesailer yoğun ve yorucu, riskler yüksek. Salgını bahane ederek restoranlarda bahşiş vermeyenleri anlayamıyorum” diye konuştu. 

Bakın açıklamalarına tepki de geldi. Bakım sektöründe çalışan emekçiler kendilerinin de düşük ücret, yüksek risk altında çalıştıklarını söyleyerek daha adil maaşı kendilerinin de hak ettiğini söyledi.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN