Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2022 Cumartesi

Baerbock, yeni şansölye olabilir mi?

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'a destek yükseldi. Sonbaharda Baerbock'u şansölye olarak görmek isteyenler yüzde 18 iken, bugün yüzde 30'a yükseldi.

Baerbock, yeni şansölye olabilir mi?

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Scholz Hükümeti’nden Ukrayna’daki savaş bölgesine giden ilk bakan oldu. Baerbock, dün Rusya’nın işlediği savaş suçlarının da sembolü olan Bucha, Irpin ve Kiev gibi şehirleri ziyaret etti. Bild’e konuşan Baerbock, “Ukrayna’nın mücadelesi hepimiz için bir özgürlük sembolü haline geldi ve Başkan Zelensky'de ülkenin umudu oldu. Ukrayna’da Ruslar tarafından korkunç savaş suçları işleniyor, sivillerin infazı söz konusu. Bu savaşın kurbanları bizler de olabilirdik" dedi.

Baerbock'a destek yükseldi

Bild adına yapılan bir Insa anketine göre, Almanya’da yaşayanların yüzde 30’u Başbakanlık görevinde Baerbock’un Scholz’dan daha başarılı olacağı görüşünde. Geçtiğimiz sonbaharda ise rakamlar sadece yüzde 18’di. Baerbock, politik doğruculuktan uzak, Moskova karşıtı tutumu ve Ukrayna yanlısı olması sayesinde anketlerde üst sıralara oynuyor. Dışişleri Bakanı, savaşın başlamasından bu yana Ukrayna’ya silah teslimatından yana olduğunu açıkça söylüyordu. 

Geri Dön 14 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN