Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2022 Perşembe

Avusturya’da yeni enflasyon rekoru: Yüzde 7,2

Avusturya’da enflasyon bir önceki aya göre yüzde 0,4 artarak yüzde 7,2 seviyesine yükseldi. Bu, son 41 yılın en yüksek oranı.

Federal İstatistik Ofisi verilerine göre, Avusturya’da enflasyon, mart ayına göre yüzde 0,4 artarak nisan ayında yüzde 7,2’ye yükseldi. Bu, 1981’den bu yana görülen en yüksek enflasyon oranı. Gıda fiyatları, bir önceki yıla kıyasla yüzde 8,4 arttı. Öte yandan AB Komisyonu ise Avusturya için yıllık ekonomik büyüme tahminini yüzde 4,3’ten 3,9’a düşürdü.

Yeni yardım paketi ve vergi reformu için kesin tarih verilmedi

Bununla birlikte Çalışma ve Ekonomi Bakanı Martin Kocher, enflasyona karşı düşük ve orta gelirli kesimleri rahatlatmak adına ‘en kısa zamanda’ yeni bir yardım paketi açıklanacağını söyledi. Kocher, vergi reformunun da bu yıl içerisinde yürürlüğe gireceğini söyledi ancak kesin bir tarih vermedi.

Geri Dön 19 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN