Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

Avusturya’da çift haneli enflasyon bekleniyor

Avusturya’da en erken eylülde, en geç ise 2023’ün nisan ayında enflasyonun çift hanelere çıkması bekleniyor.

Avusturya’da İstatistik ve Ekonomi Araştırma Enstitüsü’nden (Wifo) enflasyon uzmanı Josef Baumgartner, Avusturya’da enflasyonun yeni bir rekor kırarak en erken eylülde, en geç ise 2023’ün nisan ayında çift hanelere ulaşacağını öngörüyor. 

Enerji fiyatlarının artmaya devam edeceğini dile getiren uzman, enerji firmalarının yılda bir kez yaptığı fiyat endekslemesinin, 2023’ten itibaren nisan ve ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yapılabileceğini aktardı. 

Avusturya hükümeti, elektrik faturalarında bir fiyat freni, yani belirli bir kotanın altında elektrik kullananlara sabit tarife uygulamayı planladığını açıklamıştı. Benzer bir fiyat freninin doğalgazda da uygulanması gündemde. Ancak Wifo, bunun krizin etkisini hafifletmeye yetmeyeceği yönünde görüş bildirdi. 

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN