Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2022 Çarşamba

Avusturya basın özgürlüğü endeksinde 31. sıraya geriledi

Avusturya basın özgürlüğü endeksinde 2021 yılında 17. sıradayken, 2022 yılında 31. sıraya geriledi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler basın özgürlüğü endeksini yayımladı. Endekse göre 2021 yılında 17. sırada bulunan Avusturya 2022 yılında 31. sıraya geriledi. Düşüşün en önemli nedeninin koronavirüs protestoları sırasında gazetecilere yönelik saldırılar ve ÖVP’nin kamuoyu yoklamalarını manipüle etmesi skandalı gösterildi.

Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı 'basın özgürlüğüne' vurgu yaptı

Dışişleri Bakanı Schallenberg dün yaptığı konuşmada "Bağımsız ve eleştirel gazetecilik özgür ve demokratik bir toplumun temel taşıdır" derken Cumhurbaşkanı Van der Bellen ise "Demokrasinin bağımsız bir medyaya ve gazetecilere ihtiyacı var" dedi.

Söz konusu basın özgürlüğü endeksinde ilk sırada Norveç yer alıyor, son sırada ise Kuzey Kore. Almanya bu endekste 16. sırada.

Geri Dön 04 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN