Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Avusturya Başbakanı’ndan Putin’e arkadaşça olmayan ziyaret

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Nehammer görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Putin’le görüşmemiz çok net, açık ve zorluydu. Arkadaşça bir ziyaret değildi" dedi.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ziyaret etti. İkili arasındaki görüşme Moskova’nın güneyinde yer alan Novo-Ogarevo Konutu’nda gerçekleşti. Nehammer, görüşmenin ardından bir basın açıklaması yaptı. Ziyaretin arkadaşça bir ziyaret olmadığının altını çizen Başbakan Nehammer şöyle konuştu:

Putin ile görüşmemiz çok net, açık ve zorluydu. Putin'e en önemli mesajım Ukrayna'daki savaşın bitmesi gerektiği yönündeydi. Çünkü savaşta taraflar yalnızca kaybeder. Putin'le görüşmem dostluk ziyareti değildi. Çatışmayı sona erdirmek ya da Ukrayna'daki siviller için insani gelişme sağlamak için her yolu denemiş olmak için Putin ile görüşmeyi görev bildim.

Savaş suçlarına karışanlardan hesap sorulması gerektiğini vurgulayan Nehammer, İstanbul’da gerçekleşecek Rusya-Ukrayna müzakerelerine ilişkin umudunu da dile getirdi. Nehammer, "Bu sürecin daha fazla desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Putin’e, Zelenskiy ile doğrudan görüşme yapması gerektiği düşüncemi de dile getirdim" diye konuştu.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN