Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2022 Perşembe

Avrupa’ya giden Rus gazının üçte biri kesildi

Rus enerji şirketi Gazprom, Ukrayna’nın Rus gazının üçte birinin Avrupa’ya geçtiği noktada sevkıyatı durdurduğunu iddia etti. Ukrayna ise gazı Gazprom’un kestiğini öne sürdü.

Avrupa’ya giden Rus gazının üçte biri kesildi

Rusya’dan Avrupa’ya giden gazın üçte birlik bölümü Ukrayna’daki Sohranovka noktasından dağıtılıyordu. Buradaki gaz sevkiyatı kesildi. Ukrayna Rusya’yı, Rusya ise Ukrayna’yı sorumlu gösterdi.

Rus enerji şirketi Gazprom’un temsilcisi Sergey Kupriyanov, Ukrayna’nın daha önce yaptığı Sohranovka noktasındaki gazı kesecekleri yönündeki açıklamayı hatırlattı ve "Ukrayna Gaz İletim Sistemi Operatörü, Sohranovka üzerinden 11 Mayıs itibarıyla artık gerçekleştirmeyeceğini bildirdi. Buraya yönelik tüm gaz kapasitesinin Suca noktasına taşınmasını teklif ettiler" ifadelerini kullandı. Kupriyanov ayrıca Gazprom’un incelemeleri yaptığını ve Sohranovka’dan alım yapılmasını durduran herhangi bir mücbir sebep bulunmadığını savundu.

Ukrayna’dan ise Gazprom’un aksine açıklamalar geldi. Ukrayna Gaz İletim Sistemi Genel Müdürü Sergiy Makogon, Facebook'ta yaptığı açıklamada "Bu sabah Gazprom, Rusya Federasyonu'ndan 'Sokhranivka' giriş noktasına nakliyeyi durdurdu" diyerek Rus gazının bir kısmının kesildiğini doğruladı. Ukrayna ayrıca gaz akışının kesilmesinden doğacak insani sorunlardan Rusya’nın sorumlu olduğunu söyledi.

Geri Dön 12 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN