Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Nisan 2022 Salı

Avrupa’da koronavirüs tablosu

Koronavirüs salgını 2 yıldan uzun süredir Avrupa’yı etkisi altında tutuyor. İşte son durum…

Almanya

Yeni vaka sayısı 22 bin 483 olarak açıklandı. Geçtiğimiz hafta aynı gün vaka sayısı 162 bin 790’dı. Paskalya nedeniyle veri akışı sağlanamadığı için veriler gerçek değerleri yansıtmıyor. Can kaybı ise 7 olarak açıklandı. Robert Koch Enstitüsü (RKI), önümüzdeki günlerde aktarılamayan verilerin eklenmesiyle vaka sayılarının artmasını bekliyor.

Öte yandan Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ın katil varyant tanımı tepki çekmeye devam ediyor. Bu tanımın ‘bilimsel olmadığı’ ve Lauterbach’ın geçmiş hatalarından ders almadığı savunuluyor. Bununla birlikte sonbaharda Omicron’dan daha güçlü bir varyant çıkma ihtimali uzmanları endişelendiriyor. Çocuklar ve 60 yaş üstü için aşı çağrıları da sürüyor.

Fransa

Vaka sayıları geçtiğimiz haftaya göre yüzde 12 oranında azalarak 120 bin bandının altına düştü.

Avusturya

Günlük vaka ortalaması 8 bine indi. Ülke genelinde birçok kapalı alanda maske zorunluluğu kaldırılsa da okullarda devam ediyor. Veliler, maske zorunluluğunun okullarda da kaldırılmasını talep ediyor. Ne var ki Eğitim Bakanı aynı fikirde değil, maske zorunluluğunun okullarda bir süre daha devam etmesinden yana. Bakan, birçok çocuğun risk grubunda olduğunu vurguladı.

Avusturya Sağlık Bakanlığı bugüne kadar 450 milyon avro değerinde koronavirüs ilacı sipariş edildiğini duyurdu. Bu meblağa aşılar dahil değil. Bakan Rauch, salgınla başa çıkmada en etkili aracın hâlâ aşı olduğu vurgusunu yaptı.

Hollanda

Ülkede vaka sayıları hızla düşüyor. Günlük ortalama vaka sayısı 3 bin 500 bandına geriledi. Son 6 aydaki en düşük vaka sayılarını, hastanede tedavi gören hasta sayısının düşüşü takip etti. Geçen haftaya göre hastanelerde koronavirüs nedeniyle tedavi görenlerin sayısı yüzde 20 azaldı.

Belçika

Vakalar 8 bin civarında seyrediyor ancak hastaneye ve yoğun bakıma yatışlar artıyor. Danışma Komitesi salgının seyrini görüşmek üzere cuma günü toplanacaktı ancak salgının hâlâ yeterince kontrol altına alınamadığı gerekçesiyle toplantı ertelendi. Uzmanlar kısıtlamaların gevşetilmesi için çok erken olduğu görüşünde.

İsviçre

Vakalar geçen haftaya oranla yüzde 25 azalarak ortalama 5 bin bandına düştü. Halk Sağlığı Ofisi ise sonbaharda beklenen yeni dalgaya karşı şimdiden hazırlanılması gerektiğini savunuyor.

Geri Dön 19 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN