Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Avrupa’da koronavirüs tablosu

Avrupa’da koronavirüs salgınının etkileri 2 yıldan uzun süredir devam ediyor. İşte son durum…

Almanya’da yeni vaka sayısı 20 bin 482 olarak açıklandı. Bu sayı, bir önceki haftadan 10 bin kişi daha az. Can kaybı ise 11. Robert Koch Enstitüsü, Paskalya tatili nedeniyle sağlık dairlerinde veri akışının sağlanamadığını ve vakaların bu nedenle düşük olduğunu bildirdi.

Fransa’da koronavirüs vakaları bir önceki haftaya göre yüzde 7 azaldı. Ülkede günlük vaka sayısı 124 bin bandına geriledi.

Avusturya’da günlük ortalama koronavirüs vaka sayısı 9 bine düştü. Ülke genelinde cumartesi günü itibarıyla maske ve aşı sertifikası mecburiyeti büyük oranda kaldırıldı. Tirol eyaleti Tabipler Odası Başkanı, zorunlu karantina önleminin artık gerekli olmadığını söyleyerek bu uygulamanın artık ‘tavsiyeye’ çevrilmesi gerektiğini savundu.

Hollanda’da da salgın durumunda iyileşmeler yaşanıyor. Günlük ortalama vaka sayısı 6 bin civarında seyrederken, hastanelerde koronavirüs tedavisi görenlerin sayısı son 2,5 ayın en düşük seviyesinde. Ne var ki Sağlık Bakanı Kuipers, kış aylarında yeni bir dalga beklediklerini söyledi. Bakan, salgının henüz bitmediğini, vakalar artarsa önlemlerin yeniden sıkılaştırılabileceğini söyledi.

Belçika’da da vakalar 8 bin bandına geriledi. Buna karşın hastaneye yatışlar ve ölümlerde artış yaşanıyor. Aşı Komisyonu, 80 yaş üstü Belçikalılara ve 65 yaş üstü olup kronik hastalığa sahip vatandaşlara 4. doz önermeye hazırlanıyor. Kesin karar çarşamba günü alınacak.

İsviçre’de vakalar yüzde 38 azalarak 6 binin altına indi. Yoğun bakımdaki hasta sayısı da çift hanelere düştü.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN