Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Avrupa’da hava durumu: Kavurucu sıcaklar yolda

Avrupa’ya kavurucu sıcaklar geliyor. Birçok ülkede hava sıcaklıklarının 40 dereceye yükselmesi bekleniyor.

Almanya’da yaz kendini göstermeye başlıyor. 2022'nin ilk sıcak hava dalgası Almanya’yı da etkisi altına alıyor. Özellikle Almanya’nın batı, doğu ve güney bölgeleri (özellikle Kuzey Ren Vestfalya ve Saarland eyaletlerinde) hafta sonu çöl sıcaklarının etkisi ile sıcakların 40 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Kuzey kesimleri ise diğer bölgelere göre daha serin olacak. Sıcaklıklar 20-25 bandında olacak.

İspanya ve Portekiz’de sıcaklıklar günlerdir 40 derecenin üzerinde seyrediyor. Meteorologlar benzer bir tablonun hafta sonu Almanya’da da yaşanabileceğini tahmin ediyor. Nürnberg Sağlık Dairesi’nden yapılan açıklamada ise “Hafta sonu beklenen sıcaklıklar hayati tehlikelere sebep olabilir. Yaşlılar, kronik hastalıkları bulunanlar ve çocuklar öğle saatlerinde gerekmedikçe sokağa çıkmasın” uyarısında bulunuldu.

Fransa'da Canicule olarak adlandırılan kavurucu yaz sıcakları nedeniyle 12 bölgede kırmızı alarm durumuna geçildiği bildirildi. Aşırı sıcaklık nedeniyle Fransız vatandaşlarına dikkatli olmaları ve güneşte kalmaktan sakınmaları çağrısı yapılan açıklamada, cuma günü ise Fransa tarihinin en yüksek yaz sıcaklığının görülebileceği uyarısında bulunuldu.

Hollanda’da bu hafta sonu sıcaklıkların 35 dereceye kadar çıkması bekleniyor. UV indeksinin de 8’e kadar çıkabileceği uyarısı yapıldı, bu da, güneş yanığı ve güneş çarpması riskinin ciddi ölçüde artacağı anlamına geliyor. Özellikle hassas ciltli kişilerin, öğle saatlerinde güneşin altında kalmaması gerektiği vurgulandı. 

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN