Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Avrupa Merkez Bankası’ndan rekor faiz artırımı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) 1999'dan bu yana ilk kez faizleri 75 baz puan artırdı.

ECB'nin tarihinde ilk kez aldığı 75 baz puanlık faiz artışı kararı ile mevduat faizi yüzde 0,75'e refinansman faizi yüzde 1,25'e marjinal borç verme faizi yüzde 1,50'ye yükseldi.

Avro Bölgesi'nde çekirdek enflasyon yüzde 9'u aşmış durumda. Bu, ECB'nin yüzde 4,3 enflasyon hedefinin iki katından fazla.

ECB'nin revize edilen tahminlerine göre enflasyonun 2022'de ortalama yüzde 8,1, 2023'te yüzde 5,5 ve 2024'te yüzde 2,3 olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

ECB tarafından yapılan açıklamaya göre enflasyonla mücadele kapsamında faizler önümüzdeki dönemde de yükseltilmeye devam edecek.

Avro bu ay dolar karşısında son 20 yılın en düşük seviyesini gördü. Faiz artırımının ardından yeniden yükseldi.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN