Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Temmuz 2022 Cuma

Avrupa Birliği ilk kez Gaz Acil Durum Planı hazırladı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, kış aylarında Rusya kaynaklı bir doğal gaz krizi yaşanması olasılığına karşı üye ülkeleri doğal gaz talebini azaltacak önlemler almaya çağırdı ve ilk kez Gaz Acil Durum Planı hazırladı.

Komisyonunun Doğalgaz Acil Durum Planı taslağında, "Şimdi harekete geçersek doğal gaz arzında yaşanabilecek ani bir kesintinin etkilerini üçte bir oranında azaltabiliriz" ifadesi yer aldı.

Resmi olarak 20 Temmuz'da kamuoyuna açıklanması planlanan önlemler arasında, kamu binaları ve iş yerlerinin ısıtılmasında 19 santigrat derecelik sınırlama getirilebilmesi de yer alıyor.

Ekim-mart dönemini kapsayan plan çerçevesinde, özel haneler ısıtma derecesini bir derece azaltmaya çağrılıyor. 

Taslakta, özel hanelerin doğalgaz kullanımının kısıtlanması konusunda açık kapı bırakılması dikkat çekti. Buna göre hükûmetler, elektrik arz güvenliğinin tehlikeye girmesi durumunda, kritik önemdeki doğal gaz tesislerine koruma altındaki müşterilere göre öncelik tanıyabilecek.

Söz konusu planla hükûmetlere, ciddi bir darboğaz durumunda alışveriş merkezleri ve ofisler gibi diğer kullanıcılara zorunlu ısınma ve soğutma sınırlamaları getirme imkanı da tanınıyor.

Doğalgaz Acil Durum Planı, Rusya'nın Baltık Denizi'nden geçen Kuzey Akım 1 boru hattındaki olağan bakım çalışmalarının ardından doğalgaz sevkiyatını öngörüldüğü üzere 21 Temmuz'da yeniden başlatmaması senaryosuna dayanıyor. Komisyonun hesaplamalarına göre Rusya'nın doğalgaz sevkiyatını tamamen durdurması durumunda AB'nin kasım ayına kadar doğalgaz depolarını yüzde 80 oranında doldurma hedefine ulaşılamayacak. Bu durumda normal kış koşullarında 20 milyar metreküplük bir açık oluşacak.

AB'nin yıllık 380 milyar metreküplük doğalgaz ihtiyacı bulunuyor. Kışın normal koşullardan daha sert geçmesi durumunda doğalgaz açığı daha da artmış olacak.

Geri Dön 15 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN