Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

Aşırı sağcı grubun Lauterbach’ı kaçırma planı suya düştü: 4 kişi gözaltında

Almanya'da aşırı sağcı bir grubun Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ı kaçırma ve önemli enerji santrallerine sabotaj planladığı ortaya çıktı. 4 kişi gözaltında, 12 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Aşırı sağcı grubun Lauterbach’ı kaçırma planı suya düştü: 4 kişi gözaltında

Almanya’da Telegram üzerinden örgütlenen aşırı sağcı bir grubun, Federal Sağlık Bakanı Lauterbach’ı kaçırmayı planladığı ortaya çıktı. Ülke genelinde kaos ortamı yaratmak için eylemler planlayan gruba yönelik farklı eyaletlerde 21 adreste arama yapıldı. Operasyonlarda kalaşnikof olarak bilinen saldırı tüfeği olmak üzere çok sayıda silah, mühimmat, 12 bin avro nakit para, altın külçe, gümüş sikkeler ile birçok sahte koronavirüs aşı sertifikası ve Covid-19 test belgesi ele geçirildi.

Sağlık Bakanı Lauterbach’ı kaçırmayı planladığı şüphesiyle 4 kişi gözaltına alındı, 12 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Aşırı sağcı grubun eylem planları arasında önemli enerji santrallerine sabotaj eylemleri düzenleme olduğu da aktarıldı. Federal Başsavcılık Querdenker (Aykırı Düşünenler) adlı aşırı sağcı grup mensubu 12 kişi hakkında bakanı kaçırma ve şiddet eylemleri planlama iddiasıyla soruşturma başlattı.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN