Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

Aşırı kâr vergisi 100 milyar avro gelir getirebilir

Sol Parti'ye yakın Rosa Lüksemburg Vakfı’nın yaptırdığı bir araştırmaya göre, krizden kâr eden şirketlerden alınacak vergi ile devletin kasasına 30 ila 100 milyar avro aralığında para girebilir.

6 büyük petrol şirketinin geçen yılın aynı dönemi ile Rusya'nın Ukrayna’ya savaş başlamasından bu yana değişen kâr oranları karşılaştırıldı. Sonuç olarak petrol sektöründe 38 milyar avro, doğalgaz sektöründe 25 milyar avro ve nükleer enerji ile yenilenebilir enerji sektörlerinden elde edilen elektrikte 50 milyar avroluk fazladan kar elde edildi.

Hesaplamaya göre, devlet yüzde 25'lik bir vergi oranı ile 28,3 milyar avro, yüzde 50’lik vergide 56,5 milyar avro ve yüzde 90’lık bir vergi ile 101,7 milyar avro gelir elde edebilirdi.

Raporda, ayrıca FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner tarafından dile getirilen yasal endişeler de reddedildi ve "Aşırı kâr vergisi, anayasal olarak mümkün ve Avrupa’da benzer örnekleri de var” denildi.

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN