Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2022 Cuma

‘Asgari ücret saatlik 15 sterline çıkarılsın’ talebi

İngiltere’de 48 sendikanın üye olduğu ve 5,5 milyon işçiyi temsil eden İşçi Sendikaları Kongresi (TUC), asgari ücretin saatlik 15 sterline çıkarılması çağrısında bulundu.

TUC Genel Sekreteri Frances O’Grady, her işçiye yeterli bir hayat standardı sağlayacak kadar maaş ödenmesi gerektiğini vurguladı.

İngiltere’de asgari ücret 23 yaş üzeri işçiler için asgari ücret 9.50, 21 ve 22 yaşındakiler için 9.18, 18-20 yaş arasındakiler için ise 6.83 sterlin. Sendikalar, bu farkın ortadan kaldırılmasını ve her yaş grubu için aynı asgari ücretin uygulanmasını talep ediyor. 

Hükümet, asgari ücrete yapılacak zammın işsizliği artıracağı gerekçesiyle bu öneriye karşı çıktı. Ama İngiltere’de 1999’da ilk defa asgari ücret uygulanacağı zaman da birçok ekonomist bunun işsizliği artırabileceği uyarısında bulunmuştu, o tarihten bu yana asgari ücret ile işsizlik arasında herhangi bir bağlantı gözlemlenmedi.  

Geri Dön 26 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN