Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Eylül 2022 Cumartesi

Artık ayda 3 bin 600 avro yetmiyor: Geçinemeyenlerin oranı yüzde 60

Alman Tasarruf Bankaları Birliği Başkanı Helmut Schleweis, halkın yüzde 60’ının ay sonunu kazandıkları parayla getiremediğini söyledi. Hesaplamalara göre ayda 3 bin 600 avro da artık geçinmek için yeterli değil.

Schleweis düzenlediği basın toplantısında, özellikle enerji ve gıda ürünlerindeki fiyat artışları nedeniyle hane halkının yüzde 60’ının, giderlerini karşılamak için aylık gelirlerinden daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söyledi. Tasarruf bankalarının yaptığı hesaplamalara göre, aylık net geliri 3 bin 600 avronun altında olan hanelerin ay sonunda hiç parası kalmayacak. Yani halkın yüzde 60’ı ay sonuna getiremeyecek ve varsa kendi tasarrufları ile bu açığı kapatmak zorunda kalacak. 

Schleweis ayrıca “Tüm Alman şirketleri artık enerji fiyatlarındaki büyük artışlardan etkileniyor. Özellikle enerji yoğun şirketler için bu, üretim maliyetlerinde genellikle kendi başlarına yönetilemeyecek büyük bir artış anlamına geliyor” dedi.

Geri Dön 17 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN