Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2022 Cuma

Anaokulu çalışanlarının maaş zammı için anlaşma sağlandı

Ver.di Sendikası, Memurlar Derneği ve Belediye İşverenleri anaokulu çalışanlarının maaş zammı konusunda aanlaştı. Hazirandan itibaren eğitimcilere 130 avro, sosyal hizmet çalışanlarına ise 180 avro zam yapılacak.

Ver.di Sendikası, Memurlar Derneği (dbb) ve Belediye İşverenleri 12 saat süren istişareler sonrasında anlaştı. Anaokullarında çalışanların maaşlarına zam geliyor, izin günleri de artıyor. Ücret artışlarından 300 binin üzerinde eğitimci faydalanacak, eğitimcilerin maaşlarına haziran ayından itibaren 130 avro, sosyal hizmetler görevlilerine (Sozialarbeiter) ise 180 avro zam gelecek. 2023’ten itibaren iki gün daha fazla izin yapabilecekler, 2024’ten itibaren ise maaşlar kamu hizmetlerinin tarifelerine göre düzenlenecek. 

Belediye İşverenleri Derneği (VKA) Başkanı Karin Welge, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Özellikle Ukrayna savaşının etkileri ve yükselen enerji fiyatları belediye işverenlerini olumsuz etkiledi, mali yükler arttı. Buna rağmen hem eğitimcilere hem de çocuklara güvenli alanlar sunmaya devam edeceğiz“ dedi.

Geri Dön 20 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN